• Bilgola_Cherry_Tulipwood_AHW_1128_carousel.jpg
  • Bilgola_Cherry_Tulipwood_AHW_1062_carousel.jpg
  • Bilgola_Cherry_Tulipwood_AHW_1213_carousel.jpg
  • Bilgola_Cherry_Tulipwood_AHW_1020_carousel.jpg
  • Bilgola_Cherry_Tulipwood_DSC_4488_carousel.jpg

PARTNERS

AHEC

Od ponad 25 lat Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) aktywnie promuje drewno na arenie międzynarodowej, z sukcesem budując markę amerykańskiego drewna liściastego. Działania AHEC na całym świecie mają na celu zaprezentowanie właściwości użytkowych i estetycznych tego ekologicznego surowca, inspirowanie poprzez kreatywne projekty oraz zapewnienie doradztwa technicznego. 

AHEC_logo.jpg

ADAM GOODRUM

Adam Goodrum dorastał w Australii Zachodniej, po czym przeniósł się do Sydney, aby studiować projektowanie przemysłowe. Od czasu ukończenia studiów zdobył wiele wyróżnień i nagród, w tym tytuł „Young Designer of the Year” oraz prestiżową nagrodę „Bombay Sapphire Design Award”. W 2007 r. został okrzyknięty jednym z najbardziej wpływowych Australijczyków w kategorii Design i Architektura w rankingu „Smart 100” prowadzonym przez Bulletin Magazine. W 2015 r. otrzymał nagrodę Indesign Luminary Award, a jego instalacja „Unfolding” wygrała nagrodę NGV Riggs Prize. 

Adam zajmuje się projektowaniem mebli, produktów oraz architekturą wnętrz. Jego praca łączy funkcjonalność z estetyką, często czerpiąc z fascynacji projektanta ruchem, geometrią i odważnymi kolorami. 

Jego realizacje to zarówno projekty, które sam zainicjował, jak i zlecenia dla marek, takich jak Cappellini, Normann Copenhagen, Veuve Clicquot i Cult. Adam jest też założycielem Broached Commissions. 

Kolekcja Bilgola to efekt drugiej współpracy projektanta z AHEC.

Adam_Goodrum.png

NAU

Pierwsza edycja kolekcji Bilgola powstała dla australijskiej marki NAU. Adam Goodrum jest jednym z australijskich designerów-pasjonatów, którzy wspólnie stworzyli współczesną kolekcję złożoną z mebli, oświetlenia i akcesoriów, określaną jako „redukcyjna w formie, szczera w odbiorze i ponadczasowa”. Produkty NAU są dostępne w  showroomach marki Cult w całej Australii. 

NAU_logo.png

Kvadrat Maharam

Tapicerka na limitowanej edycji kolekcji Bilgola to miks materiałów Mode, Tracery i Draft od Kvadrat Maharam z Australii. 

kvadrat_logo.png

Evostyle

Bilgola Limited Edition has been manufactured by Evostyle. This wholly Australian manufacturer of high quality custom made furniture use sustainable American hardwoods in the majority of their work. Their attention to detail extends to the data collection necessary for accurate environmental life cycle assessment to be undertaken.

EVO_logo.png