AHEC jest wiodącym międzynarodowym stowarzyszeniem handlowym dla amerykańskiegoprzemysłu drewna liściastego, reprezentującym zaangażowanych eksporterów wśród firm zdrewna liściastego, które obecniesprzedają i sprzedają swoje produkty w znacznych ilościachna całym świecie. Od ponad 30 lat AHEC jest liderem międzynarodowej promocji drewna, zpowodzeniem budując charakterystyczną i kreatywną markę dla amerykańskiego drewnaliściastego. Uznając kluczową rolę, jaką odgrywa projekt w udanym i innowacyjnymwykorzystaniu drewna liściastego, AHEC pomaga amerykańskiemu przemysłowi drewnaliściastego w tworzeniu nowych możliwości poprzez budowanie relacji ze światowąspołecznością projektantów. W Europie AHECsłynie z pomysłowej i ambitnej współpracy zarchitektami i projektantami w celu podkreślenia potencjału i zainspirowania do większegowykorzystania tych zrównoważonych materiałów.
Projektant, wykładowca,kurator i doktor sztuki. W 2006 roku założył Studio Rygalik. Studiowałarchitekturę na Politechnice Łódzkiej. Absolwent wydziału wzornictwa przemysłowego PrattInstitute w Nowym Jorku oraz Royal College of Art w Londynie. Prowadzi pracownięprojektowania na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Współpracuje zwiodącymi zagranicznymi i polskimi markami, takimi jak Moroso, Noti, Comforty, Ghidini,Cappellini, Profim czy IKEA oraz zrealizował wiele projektów dla instytucji kultury m. in. InstytutuAdama Mickiewicza, Opery Narodowej, Muzeum POLIN, BOZAR, Zachęty, Muzeum FryderykaChopina, Muzeum Narodowego, Instytutów Kultury Polskiej. Był architektem polskiej prezydencjiw Radzie UE.
Studio założone przez Tomka Rygalika w 2006 roku realizuje kompleksowe projekty o różnorodnym charakterze. Spektrum działań jest bardzo szerokie – od projektowania, rozwoju i wdrożenia produktu po realizacje site-specific, design & build oraz produkcję limitowanych serii, a także eksperymentalne obiekty, kompleksowe doznania kulinarne oraz warsztaty badające relacje pomiędzy projektowaniem i jedzeniem. Poza współpracą z przemysłem, która jest główną podstawą działalności, Studio Rygalik często angażuje się w projekty realizowane dla instytucji kultury, które pozwalają na działania eksperymentalne. Wśród prac zrealizowanych przez Studio Rygalik znajdują się projekty dla takich marek jak Absolut, Artek, Cappellini, Comforty, Dupont/Corian, Ghidini, Heal’s, Heineken, Ideal Standard, IKEA, Moroso, Noti, Paged, Pfleiderer, Profim, Siemens, dla instytucji takich jak BOZAR w Brukseli, Muzeum POLIN, Teatr Wielki – Opera Narodowa oraz meble dedykowane polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. W ciągu ostatnich lat prace Studia zobaczyć można było w Berlinie, Dreźnie, Frankfurcie, Łodzi, Londynie, Mediolanie, Monachium, Nowym Jorku, Tokio, Poznaniu, Paryżu, Warszawie, Walencji, czy w Wiedniu. Publikowane były również na łamach międzynarodowej prasy: Icon, Interni, Wallpaper, Experimenta, Blueprint, New York Times, Financial Times, czy Forbes.
@studiorygalik (Instagram)
@Studio-Rygalik (Facebook)
Markę Swallow’s Tail Furniture tworzy dwoje absolwentów Wrocławskiej ASP: Magdalena Hubka oraz Piotr Grzybowski. Projektowaniem mebli zajmują się od 1999 roku, ale własne studio zaczęli budować w 2012 roku, by dwa lata później stworzyć markę Swallow’s Tail Furniture. Ich meble to prawdziwe arcydzieła – wszystkie projektowane są z pomysłem i pasją, dojrzewające niczym gatunkowe wina są opracowywane z pietyzmem i wyjątkowym zaangażowaniem całego zespołu projektantów, konstruktorów i technologów. Projektowanie odbywa się w duchu wskrzeszania wartości w designie, które odchodzą w zapomnienie, wśród których najważniejsze to naturalność, autentyczność oraz bliskość. Projektanci Swallow’s Tail Furniture dążą do odtwarzania ulotnej sztuki rzemiosła, oferując nowoczesne wzornictwo. Tworzone kolekcje mebli wykonane są ze szlachetnego drewna, a konstrukcja mebli zapewnia funkcjonalność i jakość.
@swallowstailfurniture (Instagram, Facebook)
Wydział istnieje od 1977 roku. Program nauczania odzwierciedla całościowe myślenie o designie: łączy projektowanie produktu, komunikacji wizualnej i przestrzeni oraz projektowanie ubioru z wiedzą o rynku, technologiach, naukach społecznych, sztuce i kulturze. Projektowanie, które obecne jest dziś we wszystkich sferach życia, dotyczy nie tylko produktów przemysłowych i grafiki, ale też usług i doświadczeń. Design to proces prowadzący do tworzenia rozwiązań, które odpowiadają istotnym dla odbiorców wartościom, zarówno na poziomie funkcjonalnym i estetycznym, jak i emocjonalnym. Studenci poznają ten proces, aby skutecznie określać potrzeby użytkowników i budować rozwiązania, które odpowiadają na realne problemy przy zachowaniu szacunku do środowiska naturalnego.
@AkademiaSztukPieknychwWarszawie (Facebook)
@AkademiaSztukPieknychwWarszawie (Facebook)